کلینیک ارتودنسی پازل

دکتر احمدرضا حسینی، متخصص ارتودنسی

از دانشگاه UCL لندن انگلستان

بورد تخصصی ارتودنسی از دانشگاه رویال انگلستان

متخصص ارتودنسی در تهران | دکتر احمدرضا حسینی متخصص ارتودنسی در تهران | دکتر احمدرضا حسینی کلینیک ارتودنسی پازل

بهترین متخصص ارتودنسی در تهران | دکتر احمدرضا حسینی

یکشنبه, 26 اسفند 1397 ساعت 12:11
این مورد را ارزیابی کنید
(43 رای‌ها)

چکیده مطلب

آیا قصد دارید تا برای اصلاح مشکلات دهان و دندان خود، از درمان ارتودنسی کمک بگیرید؟ آیا می دانید که برای این درمان باید به چه کسی مراجعه داشته باشید؟
به دلیل اینکه درمان ارتودنسی دندان کاملا تخصصی می باشد، نباید این درمان را به دست هر کسی بسپارید. متخصص ارتودنسی تنها کسی است که قادر به تشخیص و درمان انواع ناهنجاری های دهان و دندانی می باشد. اما یک متخصص ارتودنسی خوب کیست و چه تفاوت هایی با یک دندانپزشک عمومی دارد؟
به طور کلی آیا این را می دانید که در چه مواقعی نیاز به مراجعه به کلینیک ارتودنسی و مشورت با ارتودنتیست را دارید؟ آیا نام متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ به گوشتان خورده است؟
منظور از ارتودنتیست دارای فلوشیپ چیست؟
شما با مطالعه این مقاله، علاوه بر اینکه پاسخ تمامی سوالات بالا را به دست می آورید، می توانید با یک متخصص ارتودنسی دارای مهارت نیز آشنا شوید.

دکتر احمدرضا حسینی متخصص ارتودنسی

دکتر احمدرضا حسینی متخصص ارتودنسی تحصیلات خود را در Eastman Dental Institute دانشکده دندان پزشکی دانشگاه University College London (UCL) در شهر لندن کشور انگلستان به پایان رسانده اند.
دانشگاه UCL لندن که در سال 1826 تاسیس شده است از جمله دانشگاه های برتر جهان به حساب می آید.
این دانشگاه بر اساس رده بندی سایت Topuniversities.com که از معتبر ترین مراجع رده بندی دانشگاه های جهان به حساب می آید در رده ی 8 قرار دارد.
دکتر حسینی بعد از اتمام دوره تخصصی خود در دانشگاه UCL بورد تخصصی خود را از دانشگاه رویال انگلستان Royal College of Surgean دریافت کردند.

کتاب ها و انتشارات دکتر احمدرضا حسینی

کتاب طراحی لبخند نوشته شده توسط دکتر احمدرضا حسینی

کتاب طراحی لبخند نوشته شده توسط دکتر احمدرضا حسینی می باشد که در سال 1399 در انتشارات شایان نمودار و با همکاری دکتر علی یزدانی (متخصص ارتودنسی)، دکتر مسعود یغمایی (متخصص فک و صورت)، دکتر لادن اسلامیان (متخصص ارتودنسی) به چاپ رسیده است.

 برخی از دستاوردهای درمانی دکتر احمدرضا حسینی

دستاوردهای درمانی دکتر احمدرضا حسینی

دستاوردهای درمانی دکتر احمدرضا حسینی

دستاوردهای درمانی دکتر احمدرضا حسینی

متخصص ارتودنسی کیست؟

ارتودنسی در واقع اولین گرایش تخصصی در رشته دندانپزشکی است. دانشی که به برطرف کردن مشکلات فک، دندان ها و صورت می پردازد. بدیهی است که درمان از طریق ارتودنسی نیز مانند سایر رشته های پزشکی، نیازمند دانش و صلاحیت لازم و کافی است. متخصص ارتودنسی یا  (Orthodontist) یا به اصطلاح ارتودنتیست، شخصی است که پس از گذراندن دوره شش ساله دندانپزشکی در دانشگاه و یک رقابت سخت و نفس گیر با چندین هزار دندانپزشک، موفق به ورود به دوره تخصصی ارتودنسی می شود. به طور میانگین سه سال به یادگیری انواع مهارت های ارتودنسی ثابت و متحرک می پردازد و درمان ناهنجاری های فک صورت را می آموزد.

مهمترین تفاوت دندانپزشک عمومی و دکتر متخصص ارتودنسی

با توجه به اینکه علم دندانپزشکی روز به روز پیشرفت های بیشتری کرده و تخصص های به روز تری را از خود ارائه داده است، متوجه می شویم که برای هر درمان مورد نیاز خود باید نزد متخصص آن برویم. بهتر است تا تفاوت های یک دندانپزشک عمومی با ارتودنتیست را بشناسید:

 1. میزان تحصیلات

  دندانپزشک عمومی و متخصص ارتودنسی هر دو یک دوره 6 ساله از دندانپزشکی را گذرانده اند، اما دندانپزشک عمومی پس از آن شروع به کار خود کرده است، در حالی که متخصص ارتودنسی دوره 4 ساله دیگری را به کسب دانش و مهارت در زمینه درمان انواع ناهنجاری های دهان و دندان پرداخته است. به همین جهت یک دندانپزشک عمومی که دوره تخصصی ارتودنسی را نگذرانده باشد، صلاحیت لازم برای درمان تخصصی مشکلات فک و موقعیت دندان ها را ندارد.
 2. میزان تخصص

  تفاوت دیگر این است که یک ارتودنتیست، به طور اختصاصی به کسب مهارت در یک زمینه خاص پرداخته است و تخصص بیشتری برای درمان ناهنجاری های دهان و دندانی دارد. اما دندانپزشک عمومی تنها می تواند ناهنجاری های فکی و دندانی را تشخیص دهد و قادر به درمان آن ها نمی باشد. در نتیجه اگر لازم باشد، بیمار را به متخصص ارتودنسی ارجاع می دهد.
 3. تنوع درمان

  دندانپزشک عمومی قادر به تشخیص و درمان بسیاری از مشکلات دهان و دندان بوده و می تواند همه ی درمان های دندانپزشکی به جز موارد تخصصی را به بیمار خود ارائه دهد. ایشان می توانند به درمان مواردی از جمله پوسیدگی های دندانی، عفونت لثه بپردازند و درمان های دیگری مانند جرم گیری دندان، عصب کشی، بلیچینگ، کشیدن دندان و ... را به بیماران خود ارائه دهند. اما متخصص ارتودنسی دارای یک تخصص خاص بوده و می تواند ناهماهنگ بودن دندان ها و فکین را به طور حرفه ای درمان کند.

پیشنهاد میکنیم حتما بخوانید

انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی

 1. رضایت بیماران

  یکی از کلیدی ترین فاکتورها در انتخاب متخصص ارتودنسی، رضایت بیماران و مراجعه کنندگان است. هر چه تعداد بیماران و مراجعه کنندگان به یک متخصص ارتودنسی بیشتر باشد و رضایتمندی بالاتری از فرآیند درمان خود داشته باشند، اطمینان بالاتری برای انتخاب یک پزشک به وجود می آورد. رضایت بیمار موجب می شود که بعد از گذراندن یک درمان موفق، آشنایان و نزدیکان خود را برای درمان به یک مرکز دندانپزشکی معرفی کند. این مساله به نوعی نشان دهنده اعتبار آن مرکز میباشد.
 2. انجام فرآیند درمان توسط خود متخصص ارتودنسی

  یکی دیگر از فاکتورهای انتخاب متخصص ارتودنسی این است که خود متخصص، فرآیند درمان را اجرا کند و کار را به دستیاران خود نسپارد. این موضوع دو بعد اصلی دارد. اول اینکه مشخص می کند که خود پزشک بهترین ارتودنتیست مجموعه است نه همکاران و دستیاران او. نکته دوم اینکه این موضوع میزان تعهد متخصص ارتودنسی و ارزشی که برای بیمارانش قائل است را نشان می دهد.
 3. استفاده از بهترین مواد و متریال برای درمان

  استفاده از بهترین مواد و متریال برای اجرای فرآیند درمان، نکته حائز اهمیتی است که ذهن بسیاری از بیماران و مراجعه کنندگان مراکز درمانی را به خود مشغول می کند. موضوعی که شاید به سختی بتوان از صحت آن اطلاع حاصل نمود. لذا شاید بهترین راه حل، مراجعه به مراکز درمانی خوشنام و معروفی باشد که مراجعه کنندگان از روند درمان خود رضایت دارند. به یاد داشته باشید که یک مرکز درمانی معتبر هرگز با استفاده از مواد و متریال نامرغوب، حسن شهرت خود را خدشه دار نمی کند.
 4. بهترین متخصص ارتودنسی از نظر روش درمان

  یک ارتودنتیست مجرب و با دانش فراوان، بعد از بررسی و ارزیابی های دقیق و کامل از دهان و دندان بیمار، بهرترین و موثرترین روش درمانی را انتخاب می کند. هدف ایشان این است که بهترین خدمات را با مناسب ترین هزینه، ارائه دهند تا بیمار علاوه بر به دست آوردن سلامت جسمی خود، دوره درمان خود را با سلامت روحی کاملی بگذراند. همانطور که می دانید درمان ارتودنسی دندان، انواع بسیار متنوعی دارد که شرایط زیادی برای در نظر گرفتن هر کدام از این روش ها وجود دارد. اگر متخصص ارتودنسی، مهارت لازم از نظر روش درمان را دارا نباشد، درمان موثری برای شما صورت نخواهد گرفت.
 5. بهترین متخصص ارتودنسی در تهران از نظر تحصیلات

  یک متخصص ارتودنسی خوب باید تحصیلات تخصصی و علم ارتودنسی را به طور حرفه ای و کامل، در دانشگاهی معتبر پشت سر گذاشته باشند. علاوه بر این با توجه به تخصصی تر شدن برخی از رشته های دندانپزشکی مانند ارتودنسی، دوره های فلوشیپ در بسیاری از دانشگاه های معتبر ایجاد شده اند تا توانایی و مهارت بیشتری را برای درمان بیمارانی که سندرم های خاص فک و صورت را دارند، در اختیار ایشان قرار دهد. بنابراین می توانید مقایسه کنید که متخصص ارتودنسی با ارتودنتیستی که دوره فلوشیپ را گذرانده چه تفاوت هایی دارد و کدام یک برای شما برتری دارند. دکتر احمدرضا حسینی با کسب بورد تخصصی در دانشگاه رویال انگلستان، بهترین ارتودنتیست در تهران از نظر تحصیلات می باشد.
 6. دکتر ارتودنسی خوب در تهران از نظر سابقه درمان

  ارتودنسی، درمانی طولانی مدت است و یک برنامه ریزی نادرست، می تواند آسیب های جدی را برای بیمار به همراه داشته باشد. بنابراین اگر قصد انجام این درمان فوق العاده را دارید، ارتودنتیستی که تجربه کافی و سابقه درمانی موثری در این زمینه دارد، می تواند آسودگی خاطر و اطمینان را در روند درمانی شما ایجاد کند. سابقه درمان این اطمینان خاطر را برای شما ایجاد می کند که ارتودنتیست می تواند روند درمان را به طور بسیار حرفه ای پیش ببرد و هرگونه مشکلی در حین درمان ایجاد شد را به خوبی کنترل کند.
 7. بهترین ارتودنتیست تهران از نظر مهارت

  یکی از ملاک های موثری که باید در انتخاب ارتودنتیست در نظر داشته باشید، مهارت ایشان است. همانطور که گفته شد، ارتودنسی روش های بسیار متنوعی دارد و هر بیمار نیز شرایط متفاوتی از بیمار دیگر دارد. بنابراین یک متخصص ارتودنسی خوب باید مهارت کافی در شناخت ناهنجاری و انتخاب بهترین روش درمانی را برای بیمار خود داشته باشد.
 8. دکتر ارتودنسی خوب از نظر روش برخورد و پاسخگویی به بیماران

  حتما تاکنون برای شما پیش آمده تا برای کاری به جایی مراجعه کردید و با اولین طرز برخورد از طرف مقابلتان، از رفتن خود پشیمان شدید و با خود گفتید که کاش جای دیگری را انتخاب کرده بودید. حالا این مسئله را برای درمان ارتودنسی در نظر بگیرید که روند طولانی مدتی دارد و شاید شما تا حدود 3 سال نیاز به ارتودنسی داشته باشید. اگر متخصص ارتودنسی طرز برخورد خوبی با شما نداشته باشد، با آرامش و متانت و با حوصله به سوالات شما پاسخ ندهد، همچنین حوصله ی کافی برای اعلام توصیه های مفید و موثر را برای شما به خرج ندهد، آیا به نظرتان می توانید با آرامش و خیالی راحت دوره درمانی خود را به اتمام برسانید؟ متخصص ارتودنسی خوب از نظر روش برخورد با بیمار، روندی را در پیش می گیرد که شما هیچ یک از جلسات درمانی خود را پشت گوش نمی اندازید.
 9. بهترین دکتر ارتودنسی در تهران از نظر حضور در رسانه های دیجیتال

  همانطور که می دانید، امروزه علم و تکنولوژی به میزانی پیشرفت کرده است که تقریبا تمام افراد برای به دست آوردن خواسته ی مورد نظر خود در رسانه های دیجیتال به دنبال آن می گردند. اگر شما هم به دنبال یک متخصص ارتودنسی خوب هستید، باید به خوبی از مهارت و تخصص ارتودنتیست مورد نظر خود مطمئن شوید. می توانید از رسانه های دیجیتال و شبکه های اجتماعی دکتر مورد نظر خود نیز، کمک بگیرید. دکتر احمدرضا حسینی در شبکه های دیجیتال دارای فعالیت های مفید و موثری هستند که لینک آن ها را برای شما قرار می دهیم:
  1. دکتر احمدرضا حسینی در اینستاگرام

   دکتر احمدرضا حسینی به طور مداوم و منظم در رسانه اجتماعی اینستاگرام با بیماران و مخاطبان در تعامل هستند و به سوالات از طریق کامنت و دایرکت پاسخ می دهند. همچنین مطالب جذابی را با استوری و پست ارائه می نمایند. علاوه بر این برخی نمونه های درمان انجام شده در کلینیک ارتودنسی پازل را نیز می توانید از طریق پیج اینستاگرام دنبال کنید.
   https://www.instagram.com/puzzleclinic
  2. وبسایت دکتر احمدرضا حسینی

   دکتر احمدرضا حسینی در وب سایت خود به ارائه محتواهای مفید و موثر می پردازند تا شما بتوانید قبل از درمان، در حین درمان و بعد از آن نیز از مطالب سایت استفاده داشته باشید. شما می توانید به راحتی و در هر مکانی پاسخ سوالات خود را از طریق مقاله های وب سایت دکتر حسینی به دست آورید.
   https://puzzleclinic.com/
  3. دکتر احمدرضا حسینی در توییتر

   این مطلب به زودی به روز رسانی می شود.
  4. دکتر احمدرضا حسینی در لینکدین

   این مطلب به زودی به روز رسانی می شود.
  5. دکتر احمدرضا حسینی در آپارات

   این مطلب به زودی به روز رسانی می شود.
  6. دکتر احمدرضا حسینی در یوتیوب

   این مطلب به زودی به روز رسانی می شود.
  7. دکتر احمدرضا حسینی در نتایج گوگل

   شما قادر هستید تا با سرچ در گوگل اطلاعات مفیدی درباره دکتر حسینی به دست بیاورید تا مطمئن شوید که ایشان می توانند بهترین دکتر برای شما باشند. سرچ در گوگل می تواند مقالات بسیار موثر و کاربردی را به شما ارائه دهد. بنابراین اطلاعات مورد نیاز خود را بسیار راحت تر به دست خواهید آورد.

در چه شرایطی باید به متخصص ارتودنسی مراجعه کنیم؟

در چه شرایطی باید به متخصص ارتودنسی مراجعه کنیم؟

اگر دارای دندان هایی شلوغ، نامرتب و فکینی ناهماهنگ هستید، باید بدانید که این ماجرا تنها زیبایی دندان ها و لبخند شما را تحت تاثیر قرار نمی دهد. بلکه می تواند تا حد زیادی به سلامت دهان و دندان شما آسیب برسانند. برخی از این مشکلات عبارتند از:

 • سردرد
 • مشکلات لثه ای
 • پوسیدگی دندان ها
 • نامناسب بودن ظاهر دهان و دندان ها
 • پایین آمدن اعتماد به نفس و دوری از جمع
 • خوب جویده نشدن غذا و به وجود آمدن مشکلات گوارشی
  بهتر است تا فرزند خود را در 7 سالگی نزد متخصص ارتودنسی ببرید تا ایشان با بررسی های لازم تشخیص دهند که فرزندتان به این درمان نیاز دارد و یا خیر و همچنین زمان مناسب برای شروع درمان را برای شما اعلام نماید. اگر شما هم با موارد زیر رو به رو هستید، حتما در اسرع وقت به متخصص ارتودنسی مراجعه داشته باشید:
 • اگر دارای دندان هایی بزرگتر از فک خود می باشید.
 • زمانی که بین دو فک بالا و پایین فاصله وجود دارد.
 • زمانی که از ظاهر دندان های نامرتب خود ناراضی هستید.
 • هنگامی که دندان های بالا و پایین شما، متقارن نمی باشند.
 • زمانی که یکی از فک های بالا و پایین، بیش از اندازه نسبت به فک دیگر عقب تر و یا جلوتر قرار گرفته اند.
 • زمانی که یک و یا چند دندان خود را از دست داده اید و دچار فاصله بین دندان ها شدید.

متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ به چه معناست؟

فلوشیپ در ارتودنسی به دوره های تخصصی تکمیلی گفته می شود که پس از دوره تخصصی ارتودنسی گذرانده شده و پس از آن متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ، مهارت و دانش بالاتری را فرا گرفته است. مدت زمان تحصیل در دوره های فلوشیپ، معمولا 18 ماه می باشد که البته این زمان با در نظر گرفتن نوع تخصص کمتر و یا بیشتر می شود.
باید این را بدانید که این دوره ها یک تخصص جداگانه نیستند و برای افزایش دانش و مهارت گذرانده می شوند. در نتیجه افرادی که دوره فلوشیپ ارتودنسی را پشت سر می گذارند، توانایی بیشتری در تشخیص و درمان ناهنجاری های دهان و دندان دارند.

از آنجاییکه برخی از بیماران ارتودنسی، به طور همزمان به جراحی های جانبی نیاز دارند، برخورداری از دانش فلوشیپ در این موارد بسیار کمک کننده است و درمان ارتودنسی را تکمیل تر می کند.

جستجوی متخصص ارتودنسی در وب سایت سازمان نظام پزشکی

جستجوی متخصص ارتودنسی در وب سایت سازمان نظام پزشکی

به منظور اینکه از تخصص دکتر مورد نظر خود مطمئن شوید، می توانید از طریق وب سایت سازمان پزشکی اقدام نمایید. کافی است تا به سایت (membersearch.irimc.org) مراجعه نمایید و نام پزشک مورد نظر خود را وارد کنید. اگر نظام پزشکی ایشان را دارید، می توانید آن را نیز وارد نمایید. در نهایت اطلاعات مورد نیاز خود را مشاهده می کنید.

دکتر ارتودنسی در تهران

اگر ساکن تهران و یا مکانی نزدیک به تهران هستید، حتما به دنبال انتخاب یک متخصص ارتودنسی خوب در تهران می باشید. اگرچه برای این انتخاب باید معیارهای بسیار مهمی از جمله تحصیلات، مهارت، تجربه و ... را در نظر بگیرید، اما محل کلینیک هم بسیار حائز اهمیت است، چراکه در طول درمان خود لازم است بارها به آن مراجعه کنید. محل کلینیک ارتودنسی پازل طوری انتخاب شده که تقریبا از تمامی نقاط شهر تهران دسترسی آسانی به آن داشته باشید.
دکتر ارتودنسی خوب در شهر تهران، علاوه بر اینکه دارای مهارت و تخصص می باشد، شرایط بسیار خوبی را برای بیمار خود در نظر می گیرد و از تکنولوژی ها و فن آوری های پیشرفته تر و تخصصی تری استفاده می کند. در این شرایط روند درمانی برای بیمار راحت تر سپری خواهد شد.
دکتر احمدرضا حسینی که در زمینه درمان ارتودنسی دندان، دارای تخصص بالا و مهارت و تجربه فراوان می باشند، با ارائه انواع خدمات ارتودنسی دندان، قادر به رفع و اصلاح بسیاری از مشکلات دهان و دندان با استفاده از تکنیک های خاص درمانی خود می باشند.

سخن آخر

حال می توانید مقایسه نمایید که درجه علمی یک دندانپزشک عمومی چقدر می تواند با یک متخصص ارتودنسی و با فردی که دارای فلوشیپ ارتودنسی و جراحی و سندرم ناهنجاری های فک و صورت است، متفاوت باشد.
برای اطمینان از اینکه پزشک شما یک متخصص ارتودنسی است، می توانید به سایت نظام پزشکی مراجعه کنید. با انتخاب گزینه جستجوی پزشک و انتخاب متخصص ارتودانتیکس، لیستی از متخصصین ارتودنسی در اختیار شما قرار خواهد گرفت. توجه داشته باشید که برخی عناوین که در تابلو، سربرگ نسخه، کارت ویزیت و آگهی های تبلیغاتی مشاهده می کنید، بیانگر تخصص در زمینه ارتودنسی نیست.
لازم به ذکر است که یک متخصص ارتودنسی برای معرفی تخصص خود فقط از عبارت متخصص ارتودنسی استفاده می کند و از عبارت های نظیر دندانپزشک، ارتودنسی، دندانپزشک متخصص و مانند آن استفاده نمی نماید.

سوالات متداول

 1. درمان هایی که یک متخصص ارتودنسی انجام میدهد شامل چه مواردی است؟

  • منظم کردن و قراردادن دندان ها در محل مناسب و صحیح
  • اطلاح مشکلات فک برای داشتن دندان های مرتب و لبخند زیبا
  • تصحیح و رفع مشکلات فکی و دندانی
  • تنظیم و تصحیح روابط بین دندان ها و استخوان های سر و صورت
  • اصلاح کلیه ناهنجاری های دندانی فک و صورت
 2. آیا برای درمان ارتودنسی لازم است دندان کشیده شود؟

  در فرآیند درمان با ارتودنسی، حتی الامکان سعی بر این است که هیچ یک از دندان ها کشیده نشوند. اما در برخی از بیماران که ناهنجاری های دندان ها و فک زیاد است، شاید لازم باشد یک یا چند دندان کشیده شود. این موضوع معمولا در مورد افرادی که فک آنها کوچک است و گنجایش دندان هایشان را ندارد اتفاق می افتد. در چنین شرایطی، دندانی برای کشیدن انتخاب می شود که پوسیدگی های زیاد یا پر شدگی عمیق داشته باشد و یا مشکل لثه ای داشته باشد. در این صورت فضای دهان برای مرتب شدن دندان ها باز تر می شود.
 3. آیا متخصص ارتودنسی کلیه ناهنجاری های فک و دندان ها را درمان می کند؟

  یک متخصص ارتودنسی ماهر و با تجربه، کلیه ناهنجاری های فک و دندان را تشخیص می دهد و درمان آنها را با ارتودنسی به اتمام می رساند. در صورتی که بیمار نیاز به جراحی نیز داشته باشد این متخصص ارتودنسی است که بیمار را در زمان مناسب به متخصص جراحی فک ارجاع می دهد. اما اگر خود متخصص ارتودنسی دارای دانش فلوشیپ باشد، پروسه درمان و جراحی را تا مرحله بهبود کامل ادامه می دهد.
 4. آیا متخصص ارتودنسی فقط بزرگسالان را درمان می کند؟

  درمان ارتودنسی به گروه سنی ویژه ای اختصاص ندارد. بهتر است این درمان  از سن 8 سالگی آغاز شود. در صورت تاخیر در مراجعه به متخصص ارتودنسی، ممکن است طول درمان سخت تر و طولانی تر شود.
 5. آیا دندانپزشک هم می تواند درمان ارتودنسی را انجام دهد؟

  همانطور که اشاره شد، دندانپزشک عمومی که دوره تخصصی ارتودنسی را نگذرانده باشد، توانایی و صلاحیت درمان بیماران نیازمند ارتودنسی را ندارد. بنابراین برای دریافت طرح درمان ارتودنسی لازم است به متخصص ارتودنسی که به طور حرفه ای در زمینه اصلاح مشکلات و ناهنجاری های فک و صورت فعالیت دارد، مراجعه کنید.
 6. درمان از طریق ارتودنسی چقدر طول می کشد؟

  درمان با ارتونسی بین یک و نیم تا دو سال به طول می انجامد. به ویژه اگر بیمار درمان های جانبی مانند درمان پوسیدگی های سطحی و ... داشته باشد این پروسه ممکن است طولانی تر شود.
 7. برای گذراندن دوره تخصصی ارتودنسی چند سال زمان لازم است؟

  معمولا یک دندانپزشک عمومی لازم است شش سال به تحصیل بپردازد تا مدرک عمومی را دریافت کند. پس از این دوره شش ساله، لازم است در یک امتحان تخصص شرکت کند تا موفق به ورود به دوره تخصصی ارتودنسی شود. این دوره نیز حدودا بین سه الی چهار سال به طول می انجامد. پس از این دوره لازم است امتحان بورد تخصصی را بگذراند و در صورت موفقیت در این آزمون و کسب نمره قبولی، به عنوان متخصص ارتودنسی دارای بورد تخصصی شناخته می شود.
 8. متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ جراحی چه برتری هایی نسبت به دیگر متخصصین دارد؟

  با توجه به گستردگی علم دندانپزشکی و نوآوری هایی که در سال های اخیر در این رشته به وجود آمده است، رشته های فلوشیپ گوناگونی برای تکمیل شدن و به روز شدن افراد متخصص وجود دارد. بدون شک یک متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ جراحی، توانایی های بیشتری برای درمان ناهنجاری های فک و صورت و سندروم های صعب العلاج را دارد. چرا که در این دوره آموزش هایی در رابطه با جراحی موارد خاص را فراگرفته است. وجود برخی ناهنجاری ها در فک و صورت علاوه بر درمان از طریق ارتودنسی، نیازمند درمان از طریق جراحی می باشد. به این ترتیب اگر متخصص معالج شما، دارای فلوشیپ جراحی باشد، پروسه درمان به طور کامل تر و بهتری برای شما اجرا خواهد شد.
خواندن 3946 دفعه
محتوای بیشتر در این بخش: « سوالات متداول