جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

بهترین متخصص ارتودنسی در تهران | دکتر احمدرضا حسینی

محتوای جدول

متخصص ارتودنسی کیست؟ متخصص ارتودنسی خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ درآمد و آینده شغلی متخصص ارتودنسی چگونه است؟ در این مقاله با این موضو کامل آشنا خواهید شد.

چکیده مطلب

اگر دندانهای شما هم دچار نامرتبی شده، قطعا اولین و مهمترین دغدغه پیدا کردن بهترین متخصص ارتودنسی است. چون ارتودنسی یک درمان تخصصی است نمی توانید آن را به دست یک دندانپزشک عمومی بسپارید و لازم است قبل از شروع درمان بررسی های کاملی انجام دهید.

دکتر حسینی متخصص ارتودنسی: شما با یک درمان طولانی مدت مواجه هستید و اشتباه در انتخاب درمانگر و شیوه درمان ممکن است تبعات جبران ناپذیری برای شما به همراه داشته باشد.

در انتخاب یک متخصص ارتودنسی خوب، حتما این سوالات هم برایتان پیش آمده:

 • منظور از ارتودنتیست دارای فلوشیپ چیست؟
 • آیا یک متخصص ارتودنسی می تواند ناهنجاری های فک و صورت را تشخیص دهد؟
 • آیا یک متخصص ارتودنسی خوب می تواند طول درمان را کوتاه تر کند؟
 • آیا هزینه ارتودنسی نزد یک متخصص با تجربه، بیشتر از دیگران است؟
 • در انتخاب متخصص ارتودنسی چقدر باید به فعالیت وی در شبکه های اجتماعی و تبلیغات توجه کنم؟

دکتر احمدرضا حسینی: متخصص ارتودنسی

دکتر احمدرضا حسینی، متخصص ارتودنسی، تحصیلات خود را در Eastman Dental Institute دانشکده دندانپزشکی دانشگاه University College London (UCL) در شهر لندن کشور انگلستان به پایان رسانده اند.
دانشگاه UCL لندن که در سال 1826 تاسیس شده است، از جمله دانشگاه های برتر جهان به حساب می آید.
این دانشگاه بر اساس رده بندی سایت Topuniversities.com که از معتبر ترین مراجع رده بندی دانشگاه های جهان به حساب می آید در رده 8 قرار دارد.
دکتر حسینی بعد از اتمام دوره تخصصی خود در دانشگاه UCL، بورد تخصصی خود را از دانشگاه رویال انگلستان Royal College of Surgean دریافت کردند.

کتاب ها و انتشارات دکتر احمدرضا حسینی

کتاب طراحی لبخند نوشته شده توسط دکتر احمدرضا حسینی

کتاب طراحی لبخند، نوشته شده توسط دکتر احمدرضا حسینی می باشد که در سال 1399 در انتشارات شایان نمودار و با همکاری دکتر علی یزدانی (متخصص ارتودنسی)، دکتر مسعود یغمایی (متخصص فک و صورت)، دکتر لادن اسلامیان (متخصص ارتودنسی) به چاپ رسیده است.

 برخی از دستاوردهای درمانی دکتر احمدرضا حسینی

علاوه بر اینکه شما می توانید برخی از نمونه کارهای دکتر را در بخش گالری سایت مشاهده کنید، در زیر سه نمونه از دستاورد های درمانی ایشان را برایتان آورده ایم:

درمان ارتودنسی ثابت فک بالا و پایین توسط دکتر احمدرضتا حسینی، متخصص ارتودنسی دندان

ارتودنسی بدون کشیدن دندان، درمان توسط دکتر احمدرضا حسینی

ارتودنسی و جراحی فک و صورت، درمان توسط دکتر احمدرضا حسینی

متخصص ارتودنسی کیست؟

متخصص ارتودنسی یا ارتودنتیست (Orthodontist)، به دندانپزشکی گفته می شود که پس از گذراندن دوره شش ساله دندانپزشکی در دانشگاه و یک رقابت سخت و نفس گیر با چندین هزار دندانپزشک، موفق به ورود به دوره تخصصی ارتودنسی می شود.
به طور میانگین 3 الی 4 سال، به یادگیری انواع مهارت های ارتودنسی ثابت و متحرک می پردازد و درمان ناهنجاری های فک صورت را می آموزد.

مهمترین تفاوت دندانپزشک عمومی و دکتر متخصص ارتودنسی

با توجه به اینکه علم دندانپزشکی روز به روز پیشرفت های بیشتری کرده و تخصص های به روزتری را از خود ارائه داده است، متوجه می شویم که برای هر درمان مورد نیاز خود باید نزد متخصص آن برویم. بهتر است تا تفاوت های یک دندانپزشک عمومی با ارتودنتیست را بشناسید:

 1. میزان تحصیلات

  دندانپزشک عمومی و متخصص ارتودنسی هر دو یک دوره 6 ساله از دندانپزشکی را گذرانده اند، اما دندانپزشک عمومی پس از آن شروع به کار خود کرده است، در حالی که متخصص ارتودنسی دوره 4 ساله دیگری را به کسب دانش و مهارت در زمینه درمان انواع ناهنجاری های دهان و دندان پرداخته است. به همین جهت یک دندانپزشک عمومی که دوره تخصصی ارتودنسی را نگذرانده باشد، صلاحیت لازم برای درمان تخصصی مشکلات فک و موقعیت دندان ها را ندارد.

 2. میزان تخصص

  تفاوت دیگر این است که یک ارتودنتیست، به طور اختصاصی به کسب مهارت در یک زمینه خاص پرداخته است و تخصص بیشتری برای درمان ناهنجاری های دهان و دندانی دارد. اما دندانپزشک عمومی تنها می تواند ناهنجاری های فکی و دندانی را تشخیص دهد و قادر به درمان آن ها نمی باشد. در نتیجه اگر لازم باشد، بیمار را به متخصص ارتودنسی ارجاع می دهد.

 3. تنوع درمان

  دندانپزشک عمومی قادر به تشخیص و درمان بسیاری از مشکلات دهان و دندان بوده و می تواند همه ی درمان های دندانپزشکی به جز موارد تخصصی را به بیمار خود ارائه دهد. ایشان می توانند به درمان مواردی از جمله پوسیدگی های دندانی و عفونت لثه بپردازند و درمان های دیگری مانند جرم گیری دندان، عصب کشی، بلیچینگ، کشیدن دندان و … را به بیماران خود ارائه دهند. اما متخصص ارتودنسی دارای یک تخصص خاص بوده و می تواند ناهماهنگ بودن دندان ها و فکین را به طور حرفه ای درمان کند.

 

پیشنهاد میکنیم حتما بخوانید

روش انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی

تا این جای مطلب حتما این سوال برایتان پیش آمده است که حالا چطور یک متخصص ارتودنسی خوب انتخاب کنم؟ پس در ادامه نیز با ما همراه باشید و موارد مهم زیر را مطالعه نمایید:

 1. رضایت بیماران

  یکی از کلیدی ترین فاکتورها در انتخاب متخصص ارتودنسی، رضایت بیماران و مراجعه کنندگان است. هر چه تعداد بیماران و مراجعه کنندگان به یک متخصص ارتودنسی بیشتر باشد و رضایتمندی بالاتری از فرآیند درمان خود داشته باشند، اطمینان بالاتری برای انتخاب یک پزشک به وجود می آورد. رضایت بیمار موجب می شود که بعد از گذراندن یک درمان موفق، آشنایان و نزدیکان خود را برای درمان به یک مرکز دندانپزشکی معرفی کند. این مساله به نوعی نشان دهنده اعتبار آن مرکز می باشد.

 2. استفاده از بهترین مواد و متریال برای درمان

 3. استفاده از بهترین مواد و متریال برای اجرای فرآیند درمان، نکته حائز اهمیتی است که ذهن بسیاری از بیماران و مراجعه کنندگان مراکز درمانی را به خود مشغول می کند. موضوعی که شاید به سختی بتوان از صحت آن اطلاع حاصل نمود. لذا شاید بهترین راه حل، مراجعه به مراکز درمانی خوشنام و معروفی باشد که مراجعه کنندگان از روند درمان خود رضایت دارند. به یاد داشته باشید که یک مرکز درمانی معتبر هرگز با استفاده از مواد و متریال نامرغوب، حسن شهرت خود را خدشه دار نمی کند.
 4. بهترین متخصص ارتودنسی از نظر روش درمان

  یک ارتودنتیست مجرب و با دانش فراوان، بعد از بررسی و ارزیابی های دقیق و کامل از دهان و دندان بیمار، بهرترین و موثرترین روش درمانی را انتخاب می کند. هدف ایشان این است که بهترین خدمات را با مناسب ترین هزینه، ارائه دهند تا بیمار علاوه بر به دست آوردن سلامت جسمی خود، دوره درمان خود را با سلامت روحی کاملی بگذراند. همانطور که می دانید، درمان ارتودنسی دندان انواع بسیار متنوعی دارد که شرایط زیادی برای در نظر گرفتن هر کدام از این روش ها وجود دارد. اگر متخصص ارتودنسی، مهارت لازم از نظر روش درمان را دارا نباشد، درمان موثری برای شما صورت نخواهد گرفت.

 5. بهترین متخصص ارتودنسی تهران از نظر تحصیلات

  یک متخصص ارتودنسی خوب، باید تحصیلات تخصصی و علم ارتودنسی را به طور حرفه ای و کامل در دانشگاهی معتبر پشت سر گذاشته باشد. علاوه بر این با توجه به تخصصی تر شدن برخی از رشته های دندانپزشکی مانند ارتودنسی، دوره های فلوشیپ در بسیاری از دانشگاه های معتبر ایجاد شده اند تا توانایی و مهارت بیشتری را برای درمان بیمارانی که سندرم های خاص فک و صورت را دارند، در اختیار ایشان قرار دهد. بنابراین می توانید مقایسه کنید که متخصص ارتودنسی با ارتودنتیستی که دوره فلوشیپ را گذرانده چه تفاوت هایی دارد و کدام یک برای شما برتری دارند. دکتر احمدرضا حسینی با کسب بورد تخصصی در دانشگاه رویال انگلستان، بهترین ارتودنتیست در تهران از نظر تحصیلات می باشند.

 6. دکتر ارتودنسی خوب از نظر سابقه درمان

  ارتودنسی، درمانی طولانی مدت است و یک برنامه ریزی نادرست، می تواند آسیب های جدی را برای بیمار به همراه داشته باشد. بنابراین اگر قصد انجام این درمان فوق العاده را دارید، ارتودنتیستی که تجربه کافی و سابقه درمانی موثری در این زمینه دارد، می تواند آسودگی خاطر و اطمینان را در روند درمانی شما ایجاد کند. سابقه درمان این اطمینان خاطر را برای شما ایجاد می کند که ارتودنتیست می تواند روند درمان را به طور بسیار حرفه ای پیش ببرد و هرگونه مشکلی در حین درمان ایجاد شد را به خوبی کنترل کند.

 7. بهترین ارتودنتیست از نظر مهارت

  یکی از ملاک های موثری که باید در انتخاب ارتودنتیست در نظر داشته باشید، مهارت ایشان است. همانطور که گفته شد، ارتودنسی روش های بسیار متنوعی دارد و هر بیمار نیز شرایط متفاوتی از بیمار دیگر دارد. بنابراین یک متخصص ارتودنسی خوب باید مهارت کافی در شناخت ناهنجاری و انتخاب بهترین روش درمانی را برای بیمار خود داشته باشد.

 8. دکتر ارتودنسی خوب از نظر روش برخورد و پاسخگویی به بیماران

  حتما تاکنون برای شما پیش آمده تا برای کاری به مکانی مراجعه کردید و با اولین طرز برخورد از طرف مقابلتان، از رفتن خود پشیمان شده اید و با خود گفتید که کاش جای دیگری را انتخاب کرده بودید. حالا این مسئله را برای درمان ارتودنسی در نظر بگیرید که روند طولانی مدتی دارد و شاید شما تا حدود 3 سال نیاز به ارتودنسی داشته باشید. اگر متخصص ارتودنسی طرز برخورد خوبی با شما نداشته باشد، با آرامش و متانت و با حوصله به سوالات شما پاسخ ندهد، همچنین حوصله کافی برای اعلام توصیه های مفید و موثر را برای شما به خرج ندهد، آیا به نظرتان می توانید با آرامش و خیالی راحت دوره درمانی خود را به اتمام برسانید؟ متخصص ارتودنسی خوب از نظر روش برخورد با بیمار، روندی را در پیش می گیرد که شما هیچ یک از جلسات درمانی خود را پشت گوش نمی اندازید.

 9. بهترین دکتر ارتودنسی در تهران از نظر حضور در رسانه های دیجیتال

  همانطور که می دانید، امروزه علم و تکنولوژی به میزانی پیشرفت کرده است که تقریبا تمام افراد برای به دست آوردن خواسته مورد نظر خود در رسانه های دیجیتال به دنبال آن می گردند. اگر شما هم به دنبال یک متخصص ارتودنسی خوب هستید، باید به خوبی از مهارت و تخصص ارتودنتیست مورد نظر خود مطمئن شوید. می توانید از رسانه های دیجیتال و شبکه های اجتماعی دکتر مورد نظر خود نیز، کمک بگیرید. دکتر احمدرضا حسینی در شبکه های دیجیتال دارای فعالیت های مفید و موثری هستند که لینک آن ها را برای شما قرار می دهیم:

  1. دکتر احمدرضا حسینی در اینستاگرام

   دکتر احمدرضا حسینی به طور مداوم و منظم در رسانه اجتماعی اینستاگرام با بیماران و مخاطبان در تعامل هستند و به سوالات از طریق کامنت و دایرکت پاسخ می دهند. همچنین مطالب جذابی را با استوری و پست ارائه می نمایند. علاوه بر این برخی نمونه های درمان انجام شده در کلینیک ارتودنسی پازل را نیز می توانید از طریق پیج اینستاگرام دنبال کنید.
   https://www.instagram.com/puzzleclinic

  2. وبسایت دکتر احمدرضا حسینی

   دکتر احمدرضا حسینی در وب سایت خود به ارائه محتواهای مفید و موثر می پردازند تا شما بتوانید قبل از درمان، در حین درمان و بعد از آن نیز از مطالب سایت استفاده داشته باشید. شما می توانید به راحتی و در هر مکانی پاسخ سوالات خود را از طریق مقاله های وب سایت دکتر حسینی به دست آورید.
   https://puzzleclinic.com/

  3. دکتر احمدرضا حسینی در توییتر

   این مطلب به زودی به روز رسانی می شود.

  4. دکتر احمدرضا حسینی در لینکدین

   این مطلب به زودی به روز رسانی می شود.

  5. دکتر احمدرضا حسینی در آپارات

   این مطلب به زودی به روز رسانی می شود.

  6. دکتر احمدرضا حسینی در یوتیوب

   این مطلب به زودی به روز رسانی می شود.

  7. دکتر احمدرضا حسینی در نتایج گوگل

   شما قادر هستید تا با سرچ در گوگل اطلاعات مفیدی درباره دکتر حسینی به دست بیاورید تا مطمئن شوید که ایشان می توانند بهترین دکتر برای شما باشند. سرچ در گوگل می تواند مقالات بسیار موثر و کاربردی را به شما ارائه دهد. بنابراین اطلاعات مورد نیاز خود را بسیار راحت تر به دست خواهید آورد.

در چه شرایطی باید به متخصص ارتودنسی مراجعه کنیم؟

در چه شرایطی باید به متخصص ارتودنسی مراجعه کنیم؟

اگر دارای دندان هایی شلوغ، نامرتب و فکینی ناهماهنگ هستید، باید بدانید که این ماجرا تنها زیبایی دندان ها و لبخند شما را تحت تاثیر قرار نمی دهد، بلکه می تواند تا حد زیادی به سلامت دهان و دندان شما آسیب برسانند. در این شرایط شما با عوارضی مانند پوسیدگی دندان ها، مشکلات لثه ای، مشکلات گوارشی به دلیل ناتوانی در خوب جویدن غذا و … می شوید.

به طور کلی توصیه متخصصان ارتودنسی این است که:

فرزند خود را در 7 سالگی نزد متخصص ارتودنسی ببرید تا ایشان با بررسی های لازم تشخیص دهند که فرزندتان به این درمان نیاز دارد و یا خیر و همچنین زمان مناسب برای شروع درمان را برای شما اعلام نماید.
در نهایت اگر شما هم با موارد زیر رو به رو هستید، حتما در اسرع وقت به متخصص ارتودنسی مراجعه داشته باشید:

 • اگر دارای دندان هایی بزرگتر از فک خود می باشید.
 • زمانی که بین دو فک بالا و پایین فاصله وجود دارد.
 • زمانی که از ظاهر دندان های نامرتب خود ناراضی هستید.
 • هنگامی که دندان های بالا و پایین شما، متقارن نمی باشند.
 • زمانی که یکی از فک های بالا و پایین، بیش از اندازه نسبت به فک دیگر عقب تر و یا جلوتر قرار گرفته اند.
 • زمانی که یک و یا چند دندان خود را از دست داده اید و دچار فاصله بین دندان ها شده اید.

متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ به چه معناست؟

فلوشیپ در ارتودنسی به دوره های تخصصی تکمیلی گفته می شود که پس از دوره تخصصی ارتودنسی گذرانده شده و پس از آن متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ، مهارت و دانش بالاتری را فرا گرفته است. مدت زمان تحصیل در دوره های فلوشیپ، معمولا 18 ماه می باشد که البته این زمان با در نظر گرفتن نوع تخصص کمتر و یا بیشتر می شود.
باید این را بدانید که این دوره ها یک تخصص جداگانه نیستند و برای افزایش دانش و مهارت گذرانده می شوند. در نتیجه افرادی که دوره فلوشیپ ارتودنسی را پشت سر می گذارند، توانایی بیشتری در تشخیص و درمان ناهنجاری های دهان و دندان دارند.

از آنجاییکه برخی از بیماران ارتودنسی، به طور همزمان به جراحی های جانبی نیاز دارند، برخورداری از دانش فلوشیپ در این موارد بسیار کمک کننده است و درمان ارتودنسی را تکمیل تر می کند.

جستجوی متخصص ارتودنسی در وب سایت سازمان نظام پزشکی

جستجوی متخصص ارتودنسی در وب سایت سازمان نظام پزشکی

به منظور اینکه از تخصص دکتر مورد نظر خود مطمئن شوید، می توانید از طریق وب سایت سازمان پزشکی اقدام نمایید. کافی است به سایت membersearch.irimc.org مراجعه نمایید و نام پزشک مورد نظر خود را

متخصص ارتودنسی اطفال

دکتر متخصص ارتودنسی کودکان به متخصصی گفته می شود که خدمات ارتودنسی را به صورت اصولی برای کودکان انجام داده و به خوبی تخصص درمان روش های پیشگیرانه را برای کودکان دارد.
این نکته را در نظر داشته باشید که درمان صحیح در زمان کودکی از روند درمانی سخت تر، پیچیده تر و پرهزینه تر در دوران بزرگسالی جلوگیری می کند.

دکتر ارتودنسی در تهران

اگر ساکن تهران و یا مکانی نزدیک به تهران هستید، حتما به دنبال انتخاب یک متخصص ارتودنسی خوب در تهران می باشید. اگرچه برای این انتخاب باید معیارهای بسیار مهمی از جمله تحصیلات، مهارت، تجربه و … را در نظر بگیرید، اما محل کلینیک هم بسیار حائز اهمیت است، چراکه در طول درمان خود لازم است بارها به آن مراجعه کنید. محل کلینیک ارتودنسی پازل طوری انتخاب شده که تقریبا از تمامی نقاط شهر تهران دسترسی آسانی به آن داشته باشید.
دکتر ارتودنسی خوب در شهر تهران، علاوه بر اینکه دارای مهارت و تخصص می باشد، شرایط بسیار خوبی را برای بیمار خود در نظر می گیرد و از تکنولوژی ها و فناوری های پیشرفته تر و تخصصی تری استفاده می کند. در این شرایط روند درمانی برای بیمار راحت تر سپری خواهد شد.
دکتر احمدرضا حسینی که در زمینه درمان ارتودنسی دندان، دارای تخصص بالا و مهارت و تجربه فراوان می باشند، با ارائه انواع خدمات ارتودنسی دندان، قادر به رفع و اصلاح بسیاری از مشکلات دهان و دندان با استفاده از تکنیک های خاص درمانی خود می باشند.

متخصص ارتودنسی در شمال تهران

درست است که موقعیت جغرافیایی مطب از نظر اینکه شما باید هر چند وقت یک بار برای چکاپ های ارتودنسی به کلینیک مراجعه داشته باشید، بسیار اهمیت دارد و اکثر افراد تمایل دارند تا موقعیت مکانی نزدیک به خود را برای راحتی بیشتر پیدا کنند، اما نکته ای مهم تر از آن وجود دارد و آن این است که شما باید تخصص و تجربه متخصص خود را در نظر بگیرید که این مورد به نوبه خود در وقت و هزینه شما صرفه جویی می کند.
دکتر احمدرضا حسینی، متخصص ارتودنسی در پازل کلینیک در شمال تهران به ارائه خدمات ارتودنسی دندان می پردازند.

درآمد متخصص ارتودنسی

شاید یکی از سوالاتی که برای شما پیش آمده است، این باشد که یک متخصص ارتودنسی چه میزان درآمد دارد؟ برای دریافت پاسخ این سوال، بهتر است تا مطالب زیر را مطالعه نمایید:

درآمد متخصص ارتودنسی در آمریکا

میانگین حقوق ملی برای یک متخصص ارتودنسی، 220.517 دلار در سال در ایالات متحده است.
میانگین حقوق یک ارتودنتیست در سال 2020، 208.000 دلار بود.
بالاترین حقوق در ایالات متحده 504.571 دلار در سال و کمترین حقوق یک متخصص ارتودنسی در ایالات متحده، 96.374 دلار در سال بیان شده است.

درآمد متخصص ارتودنسی در ایران

بیان درآمد متخصص ارتودنسی در ایران، تاحدودی پیچیده تر می باشد و نمی توان مبلغ دقیقی را همانند مورد قبلی بیان کرد، زیرا موارد متعددی در بررسی میزان درآمد ارتودنتیست در ایران تاثیرگذار می باشند که عبارتند از:

 • مکانیزه نشدن اطلاعات مرتبط با درآمد مشاغل در ایران
 • نداشتن دسترسی جدی اداره مالیات به درآمدهای شغل های آزاد
 • عدم وجود توزیع جغرافیایی یکسان در بین ارتودنتیست ها (این موضع سبب می شود تا در شهرهای مختلف و حتی نقاط متفاوت در یک شهر، متخصصان ارتودنسی دارای درآمد های متفاوتی باشند.)
 • همچنین ممکن است تا یک ارتودنتیست در یک و یا چند مطب متفاوت مشغول به کار باشد.

معرفی چند چهره برجسته ارتودنسی

شاید برایتان جالب باشد تا با چند متخصص ارتودنسی خوب در جهان نیز آشنا شوید:

 1. دکتر مارگی بانسال (Dr Margi Bansal)

  در سال 2006 به عنوان دندانپزشک از دانشگاه معتبر مانیپال صلاحیت گرفت و پس از آن به دنبال تخصص در زمینه ارتودنسی شد و در سال 2011 مدرک کارشناسی ارشد (MDS) را دریافت کرد.
  https://www.bayswaterdental.co.uk/team-members/dr-margi-bansal

 2. دکتر استوارت یتون (DR STUART YEATON)

  استوارت که به عنوان دندانپزشک در ترینیتی کالج دوبلین صلاحیت داشت، به لندن نقل مکان کرد تا زیر نظر مشاوران برجسته در طیف وسیعی از تخصص های دندانپزشکی کار کند. او سپس آموزش تخصصی خود را در بیمارستان معتبر دندانپزشکی ایستمن گذراند و در آنجا کارشناسی ارشد خود را در ارتودنسی به دست آورد.
  https://www.orthodonticgallery.com/amo-team/stuart-yeaton

 3. دکتر روث (RUTH FOWLER)

  روث در سال 1988 در رشته دندانپزشکی در گلاسکو فارغ التحصیل شد و در سال 1992 فلوشیپ خود را در رشته جراحی دندان به دست آورد. او سپس آموزش تخصصی ارتودنسی را در داندی و پرت انجام داد و آزمون ارتودنسی (MDO) را در گلاسکو به پایان رساند.
  https://www.beamortho.com/about-us/meet-the-orthodontists

 4. دکتر سارا فلمینگام (Dr Sarah Felmingham)

  دکتر سارا فلمینگام در سال 1999 در رشته دندانپزشکی در دانشگاه بریستول تحصیل کرد. او در مطب عمومی در بریستول و پس از آن در چندین بیمارستان در بریستول و لیورپول کار کرد. در طی این مدت سارا تجربه وسیعی در زمینه ارتودنسی، دندانپزشکی کودکان، دندانپزشکی با نیازهای خاص، ترمیمی و جراحی فک و صورت به دست آورد.
  https://www.chessingtondental.com/the-team/dr-sarah-felmingham.html

سخن آخر

حال می توانید مقایسه نمایید که درجه علمی یک دندانپزشک عمومی چقدر می تواند با یک متخصص ارتودنسی و با فردی که دارای فلوشیپ ارتودنسی و جراحی و سندرم ناهنجاری های فک و صورت است، متفاوت باشد.
برای اطمینان از اینکه پزشک شما یک متخصص ارتودنسی است، می توانید به سایت نظام پزشکی مراجعه کنید. با انتخاب گزینه جستجوی پزشک و انتخاب متخصص ارتودانتیکس، لیستی از متخصصین ارتودنسی در اختیار شما قرار خواهد گرفت. توجه داشته باشید که برخی عناوین که در تابلو، سربرگ نسخه، کارت ویزیت و آگهی های تبلیغاتی مشاهده می کنید، بیانگر تخصص در زمینه ارتودنسی نیست.
لازم به ذکر است که یک متخصص ارتودنسی برای معرفی تخصص خود فقط از عبارت متخصص ارتودنسی استفاده می کند و از عبارت های نظیر دندانپزشک، ارتودنسی، دندانپزشک متخصص و مانند آن استفاده نمی نماید.

سوالات متداول

 1. درمان هایی که یک متخصص ارتودنسی انجام می دهد، شامل چه مواردی است؟

  • منظم کردن و قراردادن دندان ها در محل مناسب و صحیح
  • اطلاح مشکلات فک برای داشتن دندان های مرتب و لبخند زیبا
  • تصحیح و رفع مشکلات فکی و دندانی
  • تنظیم و تصحیح روابط بین دندان ها و استخوان های سر و صورت
  • اصلاح کلیه ناهنجاری های دندانی فک و صورت
 2. آیا متخصص ارتودنسی کلیه ناهنجاری های فک و دندان ها را درمان می کند؟

  یک متخصص ارتودنسی ماهر و با تجربه، کلیه ناهنجاری های فک و دندان را تشخیص می دهد و درمان آنها را با ارتودنسی به اتمام می رساند. در صورتی که بیمار نیاز به جراحی نیز داشته باشد این متخصص ارتودنسی است که بیمار را در زمان مناسب به متخصص جراحی فک ارجاع می دهد. اما اگر خود متخصص ارتودنسی دارای دانش فلوشیپ باشد، پروسه درمان و جراحی را تا مرحله بهبود کامل ادامه می دهد.

 3. آیا متخصص ارتودنسی فقط بزرگسالان را درمان می کند؟

  درمان ارتودنسی به گروه سنی ویژه ای اختصاص ندارد. بهتر است این درمان  از سن 8 سالگی آغاز شود. در صورت تاخیر در مراجعه به متخصص ارتودنسی، ممکن است طول درمان سخت تر و طولانی تر شود.

 4. آیا دندانپزشک هم می تواند درمان ارتودنسی را انجام دهد؟

  همانطور که اشاره شد، دندانپزشک عمومی که دوره تخصصی ارتودنسی را نگذرانده باشد، توانایی و صلاحیت درمان بیماران نیازمند ارتودنسی را ندارد. بنابراین برای دریافت طرح درمان ارتودنسی لازم است به متخصص ارتودنسی که به طور حرفه ای در زمینه اصلاح مشکلات و ناهنجاری های فک و صورت فعالیت دارد، مراجعه کنید.

 5. متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ جراحی چه برتری هایی نسبت به دیگر متخصصین دارد؟

  با توجه به گستردگی علم دندانپزشکی و نوآوری هایی که در سال های اخیر در این رشته به وجود آمده است، رشته های فلوشیپ گوناگونی برای تکمیل شدن و به روز شدن افراد متخصص وجود دارد. بدون شک یک متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ جراحی، توانایی های بیشتری برای درمان ناهنجاری های فک و صورت و سندروم های صعب العلاج را دارد. چرا که در این دوره آموزش هایی در رابطه با جراحی موارد خاص را فراگرفته است. وجود برخی ناهنجاری ها در فک و صورت علاوه بر درمان از طریق ارتودنسی، نیازمند درمان از طریق جراحی می باشد. به این ترتیب اگر متخصص معالج شما، دارای فلوشیپ جراحی باشد، پروسه درمان به طور کامل تر و بهتری برای شما اجرا خواهد شد.

 6. برای انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی چه سوالاتی بپرسم؟

  برای اینکه بهترین انتخاب را داشته باشید و متخصص ارتودنسی خوبی را پیدا کنید، بهتر است تا در ابتدا سوالات زیر را بپرسید:

  1. آیا شما دارای تخصص ارتودنسی هستید؟
  2. آیا تنها به درمان ارتودنسی می پردازید تا خدمات دندانپزشکی عمومی را نیز انجام می دهید؟
  3. آیا روند درمان را با توجه به استاندارد های انجمن ارتودنتیست ها انجام می دهید؟
  4. بهترین روش درمان برای من چیست؟
  5. از چه تجهیزات و ابزارهایی برای درمانم استفاده می کنید؟
  6. هزینه درمان من چقدر است و چطور باید آن را پرداخت کنم؟
  7. دوره درمانی من چقدر زمان نیاز دارد؟
  8. چه نتیجه ای از درمان ارتودنسی به دست خواهم آورد؟
  9. آیا می توانم عکس های قبل و بعد بیماران شما را ببینم؟
 7. آیا حتما باید متخصص ارتودنسی باتجربه انتخاب کنم؟

  همانطور که می دانید درمان ارتودنسی دندان در واقع یک سرمایه گذاری موثر و مفید برای آینده محسوب می شود. علاوه بر این بسیار اهمیت دارد که شما پروسه درمان خود را با آرامش و با اطمینان بالا سپری نمایید. در واقع شما حداقل 6 ماه تا 1 سال و در اکثر موارد در زمان بیشتری تحت این درمان خواهید داشت که به همین جهت اگر برنامه ریزی درستی برایتان صورت نگیرد و یا دستگاه های ارتودنسی به درستی در دهان شما قرار داده نشوند، ممکن است تا دوره درمان بیهوده افزایش پیدا کند و یا بافت های دهانتان زخم شوند که در این شرایط به ویزیت های اورژانسی نیاز پیدا می کنید.
  بروز این موارد موجب می شود تا استرس و نگرانی برایتان ایجاد شود و دوره درمانی خود را به راحتی پشت سر نگذارید. پس در صورتی که می خواهید این سرمایه گذاری را به بهترین نحو ممکن سپری کنید، باید درمانتان را به دست متخصص ارتودنسی باتجربه قرار دهید.

 8. چه خدماتی از جانب بهترین متخصص ارتودنسی به بیمار ارائه می شود؟

  به طور کلی متخصص ارتودنسی به ارائه خدمات درمانی مرتبط با ناهنجاری های فکی و دندانی می پردازد. در ادامه این موارد را برایتان شرح می دهیم:

  • وجود دندان اضافی در دهان
  • نامرتبی دندان ها
  • غیبت دندانی
  • درمان شکاف لب و کام
  • اورجت
  • دیپ بایت
  • اپن بایت
  • ناهماهنگ بودن دندان ها
  • دیاستم و یا فاصله بین دندانی
  • انواع ناهنجاری های فکی (انحراف فک، بزرگ بودن و یا کوچک بودن یکی از فکین، جلو بودن و یا عقب بودن یکی از فکین و ….
 9. چگونه می توانم بهترین متخصص ارتودنسی را انتخاب نمایم؟

  در ابتدا باید توجه کنید که برای این درمان مهم به دندانپزشک مراجعه نداشته باشید و تنها به دنبال یک متخصص ارتودنسی خوب بگردید. توجه داشته باشید که متخصص شما باید دانش، تجربه و مهارت فراوان در زمینه درمان ناهنجاری های دندانی و فکی را داشته و تحصیلات خود را در دانشگاهی معتبر گذرانده باشد.

 10. آیا بهترین متخصص ارتودنسی درمان را با هزینه ای گران قیمت انجام خواهد داد؟

  با اینکه همواره بیان شده تمام پزشکان و دندانپزشکانی که تخصص بالاتری دارند، حق الزحمه بیشتری نیز دارند، اما اینطور نیست که هر متخصصی که هزینه بسیار بالایی را برای درمان در نظر می گیرد، بهترین روند درمان را انجام خواهد داد. دکتر احمدرضا حسینی متخصص ارتودنسی خوب در تهران درمان را با هزینه ای متناسب و معقول در پازل کلینیک ارائه می دهند، پس بنابراین معیار شما برای درمان نباید هزینه باشد.

[widgetkit id=”2″]