هزینه ارتودنسی دندان

دوشنبه, 02 تیر 1399 ساعت 06:42

داشتن لبخندی زیبا به همراه دندان های مرتب سبب افزایش زیبایی چهره می شود و علاوه بر آن منجر به بهبود سلامتی فرد می شود. از جمله مهم ترین عاملی که سبب تصمیم گیری افراد در خصوص انجام درمان ارتودنسی می شود، می توان به هزینه ارتودنسی اشاره نمود. با وجود این که امکان دارد هزینه ارتودنسی دندان در آغاز برای شما زیاد به نظر برسد، اما با توجه به مزایایی که این درمان برای شما دارد و نیز عدم داشتن عوارض سیم کشی دندان، هزینه بالایی حساب نمی شود. انجام ارتودنسی می تواند در طولانی مدت شما را از صرف هزینه های زیادتر بازدارد.
به عنوان مثال در صورتی که در زمان مناسب از سیم کشی دندان برای دندان های نامرتب و یا ناهنجاری های فک استفاده نشود، این امر می تواند در آینده سبب پوسیده شدن دندان ها و نیز از بین رفتن آن ها شود. در حالی که هزینه های مربوط به مواردی از قبیل رفع پوسیدگی دندان، کشیدن دندان و یا کاشت دندان های جدید خیلی بیشتر از هزینه ارتودنسی دندان می باشد. علاوه بر این مشکلات، در صورت وجود بیماری های دهان و دندان، ممکن است بیماری های نظیر دیابت، چاقی، سوء تغذیه و حتی بیماری های قلبی برای فرد به وجود آید. همه مشکلات گفته شده، از مسائلی هستند که سلامتی شما را تحت تاثیر قرار می دهند و هیچ قیمتی را نمی توان برای آن ها تعیین نمود.
هزینه ارتودنسی به عوامل متعددی بستگی دارد. این هزینه معمولا با توجه به شرایط ناهنجاری های دندانی-فکی فرد و نیز معاینه دقیق دندانپزشک تعیین خواهد شد. متخصص ارتودنسی پس از بررسی دندان های بیمار می تواند این هزینه را به طور دقیق تعیین نماید. با توجه به حساسیت درمان ارتودنسی، لازم است برای انجام آن به یک متخصص ارتودنسی با تجربه مراجعه نمایید تا به خوبی درمان را پشت سر گذاشته و صاحب دندان های مرتب شوید.

خواندن 197 دفعه
برای دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل کنید
(*)
لطفا نام خود را وارد کنید
(*)
شماره تماس خود را وارد کنید
(*)
کد امنیتی را وارد نمایید