اولین مراجعه

دوشنبه, 02 تیر 1399 ساعت 06:20

از جمله درمان هایی که در دندانپزشکی بسیار رواج داشته و طول درمان آن نیز زیاد می باشد، می توان به ارتودنسی اشاره کرد. به وسیله ارتودنسی مشکلات مربوط به فک و دهان را می توان برطرف نمود. با توجه به نوع مشکلاتی که برای فک و دندان وجود دارد و نیز شدت آن، طول درمان ارتودنسی بین 6 ماه تا 3 سال و یا بیشتر به زمان نیاز خواهد داشت. در ارتودنسی با ایجاد فشار کمی و بتدریج نحوه قرار گیری دندان ها پس از هر جلسه تغییر پیدا خواهد کرد. درمان ارتودنسی در یک جلسه تکمیل نخواهد شد و شامل چند مرحله مهم می باشد که در اینجا سعی داریم شما را با اولین جلسه مراجعه به دندانپزشکی برای درمان ارتودنسی آشنا نماییم.
اولین گام برای درمان ارتودنسی مراجعه به یک دندانپزشک با تجربه می باشد. اکثر افراد معمولا مایل به مراجعه به دندانپزشک می باشند تا متخصص ارتودنسی. دلیل آن هم این است که در آغاز دندانپزشک دندان های فرد را معاینه می نماید و سپس او را به یک متخصص ارتودنسی ارجاع می دهد. خود فرد هم می تواند در همان ابتدا بخواهد که متخصص ارتودنسی او را معاینه نماید. برای بهتر انجام شدن روند معاینه توسط متخصص، بهتر است که بیمار آخرین عکس X-rays و سایر موارد مرتبط با دندان های خود را در جلسه نخست به همراه داشته باشد.
هدف از جلسه اول، مشاوره می باشد. در این جلسه پس از مشاهده عکس X-rays و نیز دندان های فرد توسط دندانپزشک، روش درمانی مناسب برای اصلاح دندان های او انتخاب می شود. علاوه بر این ممکن است در این جلسه، دندانپزشک از دندان های بیمار قالب بگیرد تا به این ترتیب بتواند بهترین روش را برای درمان او طراحی و انتخاب نماید.

خواندن 175 دفعه
محتوای بیشتر در این بخش: ملاحظات حین درمان ارتودنسی »
برای دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل کنید
(*)
لطفا نام خود را وارد کنید
(*)
شماره تماس خود را وارد کنید
(*)
کد امنیتی را وارد نمایید