آماده شدن برای ارتودنسی

دوشنبه, 02 تیر 1399 ساعت 06:42

با توجه به تجربه متخصصان ارتودنسی از هر 5 کودک، یک نفر برای درمان ناهنجاری های دندانی-فکی به ارتودنسی نیاز دارد. علاوه بر این نزدیک به 75 درصد از کودکان جهت مرتب کردن دندان ها و تغییر شکل صورت خود اقدام به انجام ارتودنسی می نمایند.
جهت شروع درمان ارتودنسی باید مواردی مانند انتظارات خود از درمان، هزینه درمان و نیز انتخاب یک متخصص ارتودنسی با تجربه را در نظر بگیرید. در اینجا قصد داریم شما را با مراحل آماده شدن برای انجام ارتودنسی بیشتر آشنا نماییم. این مراحل شامل موارد زیر می شوند:

مراحل آماده سازی برای ارتودنسی

1. پاکسازی :

در ابتدا به کمک یک وسیله چرخشی به همراه یک مسواک و یا وسیله ای به نام rubber cup، سطح مینای دندان های مورد نظر برای گذاشتن براکت پاکسازی و تمیز می شود. در این مرحله استفاده از مواد پاک کننده چرب به جهت ایجاد لایه ای نازک بر روی دندان و خودداری از چسبیدن براکت به دندان، ممنوع می باشد. همچنین دندان های خلفی و سطح زبانی دندان ها نیز باید به خوبی تمیز شوند تا در صورت وجود جرم و رسوب پاکسازی صورت گیرد.

2. شستشو :

دندان در این قسمت با دقت خاصی شستشو داده می شود و با هوایی که بدون چربی و یا رطوبت باشد، خشک خواهد شد.

3. اچ کردن :

در این مرحله از آماده سازی، یک ژل اسیدی بر روی سطح مینای دندان مورد استفاده قرار می گیرد تا یک سطح سخت را ایجاد نماید. این ماده که به صورت ژل و یا مایع وجود دارد، توسط متخصص ارتودنسی بر روی پد پخش شده و سپس مورد استفاده قرار می گیرد. جهت انجام این مرحله باید دندان ها را ایزوله نمود. به این صورت که با استفاده از باندی نخی و یا مسواک، این ماده خیلی آرام بر روی سطوح مورد نظر برای گذاشتن براکت پخش می شود. این ماده نباید تماسی را با بافت نرم داشته باشد.

4. شستشو و خشک کردن :

در این مرحله هر کدام از دندان ها را به وسیله اسپری هوا و یا آب در حدود 10 ثانیه شسشتو شوند تا رسوب هایی که بر روی دندان وجود دارند، از بین بروند. این مرحله از اهمیت بسیاری برخوردار است. بنابراین باید به دقت انجام شود. سپس با دیگر ایزوله کردن دندان ها انجام شده و دندان ها خشک می شوند. در صورتی که لکه بر روی مینای دندان وجود داشته باشد و یا بزاق دهان دچار آلودگی باشد، باید مینای دندان را آغشته به رزین نمود.

خواندن 195 دفعه
برای دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل کنید
(*)
لطفا نام خود را وارد کنید
(*)
شماره تماس خود را وارد کنید
(*)
کد امنیتی را وارد نمایید